Kategórie

Výhody repromikrofónov Motorola

Rádiostanice ponúkajú užívateľom spoľahlivú a okamžitú komunikáciu a navyše, repromikrofóny (Remote Speaker Microphone – RSM) umožňujú rádiostanicu používať ešte jednoduchšie, bezpečnejšie a efektívnejšie. Rádiostanice Motorola sú skonštruované tak, aby vydržali nárazy a otrasy. Nosenie rádiostanice na opasku ju pomáha chrániť pred pádmi a nesprávnemu používaniu, ktoré môžu nastať, ak používateľ drží rádiostanicu v ruke. Používanie RSM umožňuje užívateľovi uskutočňovať a prijímať hovory bez nutnosti odopnúť rádiostanicu z opasku, vďaka čomu sa môže rukami držať zábradlia, šplhať po rebríku, nosiť zariadenia alebo obsluhovať stroje. Repromikrofónova spona po pripnutí na golier alebo náplecník (epoletu) uľahčuje prístup a keďže RSM je blízko užívateľovho ucha, je jednoduchšie počuť volanie, čo zabraňuje zmeškaným hovorom.

Popis repromikrofónu

RSM 01

Bežný repromikrofón je tvorený reproduktorom, mikrofónom a Push-To-Talk tlačidlom (PTT) v kompaktnom puzdre, spolu so sponou na upevnenie a káblom na pripojenie do konektora pre príslušenstvo na rádiostanici. Niektoré RSM tiež ponúkajú prídavné funkcie: osobitné núdzové a programovateľné tlačidlá, ktoré umožňujú rýchly prístup k často používaným funkciám, regulátor hlasitosti, alebo audiokonektor, ktorý umožňuje pripojiť slúchadlo, čím sa zaisťuje diskrétna komunikácia. 

Pridaná hodnota originálneho príslušenstva Motorola

RSM 02

Okrem štandardných funkcií Motorola Solutions vyvinula aj exkluzívne možnosti pre repromikrofóny - ponúka širokú škálu modelov, takže užívatelia si môžu zvoliť to, čo najlepšie vyhovuje ich špecifickým potrebám. Windporting, potlačenie hluku, IMPRES a INC pomáhajú zabezpečiť optimálny výkon aj v hlučnom alebo veternom prostredí.

WINDPORTING (exkluzívne od Motoroly)

Ak používatelia pracujú vonku, vietor fúkajúci do mikrofónu môže rušiť alebo zastierať hovor a zhoršovať jeho zrozumiteľnosť. Windporting znižuje vplyv vetra a ďalších zvukov vonkajšieho prostredia na činnosť mikrofónu a zabraňuje vode aby upchávala mikrofón a skresľovala hlasovú komunikáciu.

Predvedenie tejto technológie si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

 

IMPRES AUDIO (exkluzívne od Motoroly)

Audio IMPRES príslušenstvo pre optimalizáciu výkonu komunikuje s rádiostanicou, potláča šum na pozadí a zlepšuje zrozumiteľnost hlasu aj v hlučnom prostredí. Deteguje zmeny v úrovni hlasu, takže či už budete hovoriť nahlas alebo potichu, otočíte hlavu alebo zväčšíte vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom, zosilnenie zvuku sa automaticky zvýši alebo zníži, takže druhá strana získa konštantnú úroveň zvuku a nemusí upravovať hlasitosť.

Ukážku tejto technológie si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

 

POTLAČENIE HLUKU (exkluzívne od Motoroly)

Potlačenie hluku využíva jednoduchý, ale účinný smerový mikrofón zámerne navrhnutý tak, aby pomáhal odstrániť nízkofrekvenčný hluk na pozadí, ako je napríklad hluk strojov. Mikrofón na zadnej strane RSM sníma okolitý hluk a kombinuje ho s hlasom a hlukom z prednej časti RSM, čím znižuje hluk pozadia a uľahčuje zrozumiteľnosť správ.

INC - Industrial Noise Cancellation (exkluzívne od Motoroly)

V niektorých priestoroch, ako sú továrne, športové štadióny, posunovacie stanice, je prítomný extrémny hluk, kde RSM so štandardným potlačením hluku môže mať problém eliminovať vysokú hladinu hluku v pozadí. Nová trieda RSM uvedená na trh v 3. štvrťroku 2013 vybavená technológiu INC však poskytuje vynikajúci výkon aj v najťažších podmienkach.

Nové repromikrofóny používajú mikrofóny zámerne určené pre prevádzku na úrovniach, ktoré by saturovali štandardné mikrofóny a obsahujú dva mikrofóny pomáhajúce „zúžiť“ hlas (rovnako ako lúč svetla z baterky) k odstráneniu okolitého hluku.

Navyše, INC repromikrofón používa digitálne spracovanie signálov, ktoré extrahuje hluk v hovorovom pásme a zabezpečuje, že odchádzajúci signál obsahuje len hlas. Takže na rozdiel od štandardného potlačenia hluku, toto zariadenie dokáže úplne potlačiť aj zvuk nízkofrekvenčného generátora, uhlovej brúsky, alebo dokonca sirény záchrannej služby.

Ukážku tejto technológie si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

 

ATEX

V rámci EÚ musia rádiové zariadenia používané v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu spĺňať smernice ATEX. Motorola ATEX repromikrofóny boli testované a certifikované s rádiostanicami s cieľom zabezpečiť súlad s týmito požiadavkami: používanie repromikrofónov iných výrobcov znamená, že užívateľ musí sám požiadať o certifikáciu pre kompletný systém rádiostanica + repromikrofón.

Výhody repromikrofónov

Repromikrofón je nevyhnutným doplnkom prenosných rádiostaníc, ktorý používateľom poskytuje ľahko dostupné rozšírené rozhranie. Pomáha užívateľom udržať voľné ruky, zvyšuje bezpečnosť a tak môže zabrániť poškodeniu rádiostanice. Motorola ponúka rad repromikrofónov s exkluzívnymi funkciami, ktoré umožňujú užívateľovi vybrať najlepšie riešenie pre svoje potreby.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Top