Kategórie

Výhody slúchadiel Motorola

Používatelia rádiostaníc očakávajú spoľahlivú komunikáciu a pridanie slúchadla prispieva k zlepšeniu ich výkonnosti. Toto príslušenstvo umožňuje komunikovať bez nutnosti držať rádiostanicu v ruke, pomáha ju chrániť pred dažďom a zneužitím, ku ktorému môže prísť, keď používatelia neustále držia rádiostanicu v ruke. Slúchadlá umožňujú používateľom volať a prijímať hovory bez nutnosti vyberať rádiostanicu z opasku, vďaka čomu môžu mať pri práci voľné ruky. Použitie slúchadla alebo náhlavnej súpravy umožňuje užívateľom pracovať diskrétnym a profesionálnym spôsobom, komunikovať s kolegami podľa potreby, ale bez rušenia ostatných.

POPIS SLÚCHADLA

Sluchadlo 01

Štandardné slúchadlá sa skladajú zo meniča, spony na uchytenie k oblečeniu a kábla s konektorom pre pripojenie k rádiostanici. Niektoré "slúchadlá" v skutočnosti obsahujú kombináciu meniča, mikrofónu a PTT tlačidla: v ponuke sú 1, 2 a 3-šnúrové prevedenia, ktoré poskytujú rôzne kombinácie. Niektoré slúchadlá tiež ponúkajú rozšírené funkcie, ako sú programovateľné tlačidlá, umožňujúce rýchly prístup k často používaným funkciám, a priehľadný zvukovod poskytujúci väčšie pohodlie a diskrétnosť. 

JEDNOŠNÚROVÉ SLÚCHADLÁ

Sluchadlo 02

1-Wire-Surveillance-Kit-silhouetteJednošnúrové slúchadlá väčšinou ponúkajú jednoduchú funkčnosť príposluchu a dodávajú sa v prevedení do ucha a závesné na ucho. Vzhľadom nato, že slúchadlo sa nachádza v blízkosti ucha, slúchadlá pomáhajú znižovať počet zmeškaných hovorov a zabraňujú ostatným načúvať alebo byť rušení hovormi. To je užitočné najmä vo verejných priestoroch, kde chcete počúvať komunikáciu  bez toho, aby ju okolie mohlo odpočúvať. U väčšiny jednošnúrových slúchadiel používateľ uskutoční hovor pomocou PTT tlačidla a mikrofónu v rádiostanici, ale niektoré modely majú PTT tlačidlo a mikrofón zabudované v kábli čím umožňujú uskutočňovať hovory len pomocou slúchadla.

 

 

DVOJŠNÚROVÉ SLÚCHADLÁ

Sluchadlo 04

2-Wire-Surveillance-Kit-silhouetteDvojšnúrové slúchadlá pridávajú druhý kábel s kombinovaným PTT tlačidlom a mikrofónom. Teraz môže užívateľ volať aj prijímať hovory cez slúchadlo bez nutnosti vybrať rádiostanicu z opasku. Káble sú vedené pod oblečením ktoré zakrýva ich prítomnosť a zvyšuje profesionálny vzhľad obsluhy. Toto utajovanie tiež zvyšuje bezpečnosť tým, že zabraňuje uvoľneniu alebo zachyteniu káblov, znižuje možnosť zablokovania alebo zachytenia, čo je ideálne pre bezpečnostný personál sledujúci podozrivých ľudí.

 

 

TROJŠNÚROVÉ SLÚCHADLÁ

Sluchadlo 06

3-Wire-Surveillance-Kit-silhouetteTrojšnúrové slúchadlá ponúkajú najvyššiu mieru flexibility a diskrétnosti - majú jeden kábel pre príjem komunikácie do slúchadla, jeden kábel pre mikrofón a jeden kábel pre PTT tlačidlo. Mikrofón je možné pripnúť na kravatu alebo golier, zatiaľ čo PTT tlačidlo je možné pretiahnuť rukávom a upevniť na manžety košele alebo bundy - a tak ho budete mať na dosah, nebudete musieť dvíhať ruku a budete môcť vykonávať bežné pohyby rukou.

 

 

 

PORTFÓLIO SLÚCHADIEL

Sluchadlo 08

Spoločnosť Motorola Solutions okrem štandardných funkcií, vyvinula aj exkluzívne funkcie pre slúchadlá - ponúka širokú škálu modelov, takže si užívatelia môžu vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje ich špecifickým potrebám. Slúchadlá Mag One sú špeciálne navrhnuté pre nenáročných užívateľov a poskytujú dobrý výkon aj v prípade obmedzeného rozpočtu. Originálne Motorola štandardné slúchadlá poskytujú lepšie riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú viac robustné a profesionálne slúchadlá a nakoniec sú v ponuke jedinečné diskrétne slúchadlá vybavené audiotechnológiou Motorola IMPRES™ ktorá poskytuje najlepší zvukový výkon a sofistikovanosť.

MAG ONE

MagoneMag One je značka príslušenstva, ktoré je schválené spoločnosťou Motorola pre použitie s rádiostanicami Motorola a je určené do nenáročného prostredia a pre užívateľov, ktorých hlavným kritériom je cena. V minulosti si niektorí užívatelia kúpili lacné príslušenstvo iných značiek, výsledkom čoho boli problémy s funkčnosťou. Teraz môžu ľudia ktorí dbajú na nízku cenu používať príslušenstvo Mag One, ktoré bolo testované a schválené spoločnosťou Motorola pre používanie v súčinnosti s rádiostanicami Motorola, čo eliminuje problémy s funkčnosťou, ako je rušenie, ktoré sa objavuje len na určitých frekvenciách alebo prerušovaný šum, ktorý deformuje hlasové prenosy.
Mag One portfólio zahŕňa vybrané modely slúchadiel pre rádiostanice Motorola.

ŠTANDARDNÉ MOTOROLA SLÚCHADLÁ (NIE IMPRES)

Originálne štandardné Motorola (nie IMPRES) audio príslušenstvo poskytuje ešte lepší výkon. Je navrhnuté a skonštruované na vyššej úrovni, (napríklad z materiálov ako je Kevlar), aby odolalo poškodeniu alebo deformáciám, a to najmä pri extrémnych teplotách od -30 °C až do + 60 °C. Tiež spĺňa vojenskú normu MIL-STD 810 a je podrobované náročným zrýchleným testom (Accelerated Life Test), aby sa zabezpečilo, že vydrží tvrdé podmienky, aké panujú pri používaní v reálnom živote.
Dostupné sú verzie slúchadiel do ucha i na ucho a portfólio zahŕňa 1, 2 a 3-šnúrové modely.

EXKLUZÍVNE MOTOROLA IMPRES SLÚCHADLÁ

IMPRES je exkluzívna technológia pre príslušenstvo Motorola. Pre optimalizáciu výkonu IMPRES audiopríslušenstvo komunikuje s rádiostanicou, potláča hluk pozadia a zlepšuje zrozumiteľnosť hlasu a to aj v hlučnom prostredí. Zisťuje zmeny v úrovni hlasu, či už budete hovoriť nahlas alebo potichu, otočíte hlavu alebo zväčšíte vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom a automaticky zvýši alebo zníži zosilnenie, takže poslucháč prijíma konzistentný zvuk a nemusí meniť úroveň hlasitosti. IMPRES slúchadlá tesne priliehajú k uchu, čím sa bezproblémovo utesní zvukovod a stlmia hluk okolia. Sú navrhnuté tak, aby zabezpečili ochranu sluchu poslucháčov dodržaním bezpečnej intenzity zvuku.

Portfólio IMPRES zahŕňa rad 2 a 3-šnúrových slúchadiel ktoré ponúkajú pohodlie a diskrétnosť a modely so zvukovodom alebo bez neho.

SCHVAĽOVANIE A LEGISLATÍVA

DoCLen Motorola testuje a schvaľuje rádiostanice a príslušenstvo ako kompletný systém s cieľom zabezpečiť, že spĺňajú príslušné regulačné požiadavky požadované zákonom. To zaisťuje nielen súlad s právnymi predpismi, ale aj to, že Mag One a Motorola slúchadlá a náhlavné súpravy budú v uspokojivej miere fungovať s rádiostanicami. Testy zahŕňajú RF elektromagnetické emisie, RF imunitu voči 2.7GHz, úroveň zvuku a kvalita (skreslenie) a navyše smernice RoHS & WEEE. Každý výrobok má EÚ legislatívou vyžadované vyhlásenie o zhode (DoC), ktorým sa preukazuje súlad s normami CE.

 

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Top