Kategórie

Výhody náhlavných súprav Motorola

Používatelia rádiostaníc očakávajú spoľahlivú komunikáciu a pridanie náhlavnej súpravy prispieva k zlepšeniu ich výkonu. Toto príslušenstvo umožňuje komunikovať bez nutnosti držať rádiostanicu v ruke, pomáha ju chrániť pred dažďom a zneužitím, ktoré môže nastať, keď používatelia neustále držia rádiostanicu v ruke. Náhlavné súpravy umožňujú používateľom volať a prijímať hovory bez nutnosti vybrať rádiostanicu z opasku, vďaka čomu môžu mať pri práci voľné ruky. Použitie náhlavných súprav umožňuje užívateľom pracovať diskrétnym a profesionálnym spôsobom, komunikovať s kolegami podľa potreby, ale bez rušenia ostatných.

POPIS NÁHLAVNEJ SÚPRAVY

Headset 00

Štandardné náhlavné súpravy majú na hlavovom nosníku jednu ušnú mušľu s reproduktorom a pohodlným náušníkom, ktorý drží náhlavnú súpravu pevne na svojom mieste a zvyšuje komfort nosenia. V ponuke sú aj dvojmušľové modely, ktoré majú ušnú mušľu s reproduktorom zvlášť pre každé ucho. Mikrofón je umiestnený na konci nastaviteľného ramienka, čo umožňuje, aby bol umiestnený priamo pred ústami, čo pomáha zaistiť dobrú úroveň zintenzívnenia hlasu. Hovory sú uskutočňované pomocou tlačidla PTT, ktoré je integrované do kábla prepájajúceho náhlavnú súpravu s rádiostanicou – tzv. in-line prevedenie. Kábel má tiež klip, ktorý ho bezpečne drží na oblečení, je poruke a zabraňuje zachytávaniu sa.

Existuje niekoľko kategórií náhlavných súprav, ktoré zabezpečujú rôzne úrovne pohodlia a protihlukovej ochrany – k dispozícii sú modely pre širokú škálu podmienok použitia - ultraľahké, ľahké, stredne ťažké a masívne modely. Hlavový mostík zvyčajne vedie cez vrch hlavy, ale v ponuke sú aj náhlavné súpravy s hlavovým mostíkom cez zátylok, ktoré je možné používať s bezpečnostnou prilbou. Niektoré náhlavné súpravy sú vybavené prídavnými funkciami, ako je potlačenie šumu mikrofónu a ochranu sluchu vo veľmi hlučnom prostredí. V prípade potreby väčšieho pohodlia alebo potreby periférneho počúvania, je v ponuke špecifické príslušenstvo, napríklad náhlavná súprava IMPRES™ Temple Transducer, ktorá poskytujé skutočne jedinečné riešenie - náhlavná súprava s mikrofónom bez reproduktorov.Headset 01

ULTRAĽAHKÉ A ĽAHKÉ NÁHLAVNÉ SÚPRAVY

Ultraľahké a ľahké náhlavné súpravy ponúkajú jednoduchú a praktickú funkčnosť.

Ultraľahké náhlavné súpravy sú dodávané v dvoch prevedeniach: súprava so slúchadlom zaveseným na uchu a mikrofónom na ramienku a ultra-ľahké súpravy (označované ako Breeze), ktoré ponúkajú prispôsobiteľný úzky kovový hlavový mostík, ktorý tesne prilieha okolo zadnej časti hlavy a nosia sa ako naopak nasadené okuliare.

Headset 02Ľahké náhlavné súpravy sa nosia štandardne cez vrch hlavy. So slúchadlom v blízkosti ucha poskytujú diskrétne počúvanie, ale zabraňujú ostatným, aby načúvali alebo boli rušení komunikáciou - čo je užitočné najmä vo verejných priestoroch, kde chcete počúvať komunikáciu ale nechcete, aby okolie načúvalo. Vďaka širokej škále náhlavných súprav v tejto kategórii, si každý nájde vhodné riešenie tak, aby pôsobil profesionálne a aby adekvátne počul.Headset 03

 

 

 

STREDNE ŤAŽKÉ A MASÍVNE NÁHLAVNÉ SÚPRAVY

Headset 04V prevádzkach, ako sú huty, posunovacie stanice, staveniská alebo ťažký priemysel, môže byť úroveň hluku veľmi vysoká, a vyžaduje ochranu sluchu.

Stredne ťažké náhlavné súpravy a masívne náhlavné súpravy majú pre dosiahnutie lepšieho zvukového výkonu dve ušné mušle a poskytujú lepšiu zvukovú izoláciu od okolia čím zabezpečujú väčšiu ochranu sluchu. Užívateľ počúva rádiovú komunikáciu obidvoma ušami a rozpráva do mikrofónu ktorý je robustnejší a výkonnejší ako v prípade ľahkých náhlavných súprav a je je umiestnený na nastaviteľnom ramienku.

Masívne náhlavné súpravy vynikajúco tlmia hluk až o 24 dB. Ušné mušle pohodlne sedia na ušiach, tesne k nim priliehajú, čím chránia sluch užívateľa pred škodlivým hlukom. Ak je to nevyhnutné, ako druhá vrstva ochrany sluchu môžu byť použité zátky do uší. V prípade, že používateľ musí nosiť náhlavnú súpravu dlhšie a je potrebné zabezpečiť komfort nosenia, na zníženie únavy používateľa je okolo ušných mušlí a na hlavový mostík pridaná dodatočná vypchávka.

 

 

 

 PORTFÓLIO NÁHLAVNÝCH SÚPRAV

Podobne ako pri slúchadlách, spoločnosť Motorola Solutions vyvinula exkluzívne doplnkové funkcie aj pre náhlavné súpravy – v ponuke je široká škála modelov, takže si užívatelia môžu vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje ich špecifickým potrebám. Náhlavné súpravy Mag One sú špeciálne navrhnuté pre nenáročných užívateľov a poskytujú dobrý výkon za nízku cenu. Originálne Motorola štandardné náhlavné súpravy poskytujú lepšie riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú robustnejšie a profesionálnejšie súpravy. Nakoniec sú v ponuke jedinečné náhlavné súpravy vybavené audio technológiou Motorola IMPRES, ktorá poskytuje najlepší zvukový výkon a sofistikovanosť.

Sluchadlo 08

MAG ONE

Headset 07Značka Mag One je rad príslušenstva s dôrazom na cenu, ktorý je schválené spoločnosťou Motorola pre použitie s rádiostanicami Motorola a je určené pre nenáročných užívateľov, ktorých hlavným kritériom je cena. V minulosti si niektorí užívatelia kúpili lacné neoriginálne príslušenstvo iných značiek, výsledkom čoho im zariadenia nefungovali správne. Teraz je k dispozícií Mag One príslušenstvo, ktoré bolo testované a schválené spoločnosťou Motorola, čo eliminuje problémy s funkčnosťou, ako je rušenie, ktoré sa objaví len pri určitých frekvenciách, alebo prerušovaný šum, ktorý deformuje hlasové prenosy.

Mag One portfólio zahŕňa náhlavné súpravy na uši, Breeze súpravy a ľahké náhlavné súpravy.

 

ŠTANDARDNÉ MOTOROLA NÁHLAVNÉ SÚPRAVY

Originálne Motorola štandardné (nie IMPRES) audio príslušenstvo poskytuje ešte lepší výkon. Je navrhnuté a skonštruované na vyššej úrovni, napríklad z materiálov, ako je Kevlar, aby odolalo poškodeniu alebo deformáciám, a to najmä pri extrémne nízkych teplotách, ako je -30 °C a vysokých teplotách až do + 60 °C. Tiež spĺňa vojenskú normu MIL-STD 810 a je podrobené prísnym zrýchleným testom (Accelerated Life Test), aby sa zabezpečilo, že vydrží tvrdé podmienky, aké panujú v reálnom živote.

Portfólio štandardných náhlavných súprav zahŕňa ultra-ľahké, ľahké, stredne ťažké a masívne náhlavné súpravy.

NÁHLAVNÁ SÚPRAVA S POTLÁČANÍM HLUKU

Náhlavná súprava so schopnosťou potláčať extrémny hluk z vonkajšieho prostredia používa technológiu na potlačenie hluku umiestnenú v mikrofóne na konci ramienka. Umiestnenie mikrofónu v tesnej blízkosti úst umožňuje, aby bola úroveň hlasu dostatočne hlasná, a nezanikla v okolitom hluku, keď účinne potlačí nízkofrekvenčný okolitý v okolí mikrofónu.

EXKLUZÍVNE MOTOROLA IMPRES NÁHLAVNÉ SÚPRAVY

Headset 06Headset 09IMPRES je exkluzívna technológia pre príslušenstvo Motorola. IMPRES Smart audio príslušenstvo pre optimalizáciu výkonu komunikuje s rádiostanicou, potláča hluk pozadia a zlepšuje zrozumiteľnosť hlasu a to dokonca aj v hlučnom prostredí. Zisťuje zmeny v úrovni hlasu, takže či už budete hovoriť nahlas alebo potichu, otočíte hlavu alebo zväčšíte vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom, zosilnenie sa automaticky zvýši alebo zníži, takže poslucháč prijíma konzistentný zvuk a nemusí nastavovať úroveň hlasitosti.

IMPRES náhlavná súprava s kostným vedením (IMPRES™ Temple Transducer) je vysokovýkonný model, ktorý možno nosiť s prilbou a ochrannými okuliarmi. Ľahká konštrukcia sa nasadí za hlavu pričom dva meniče, ktoré sú umiestnené na spánkoch, prevádzajú prijatý zvuk na jemné vibrácie, ktoré sa prenášajú do sluchového nervu vo vnútornom uchu. To má za následok veľmi dobrú kvalitu zvuku, a to aj v hlučnom prostredí, a zároveň ponecháva uši voľné, takže užívateľ môže plne vnímať zvuky okolia. Pokiaľ je požadovaná ochrana sluchu, môže užívateľ použiť zátky do uší alebo mušľové chrániče sluchu, a stále bude počuť vysielanie prostredníctvom náhlavnej súpravy.

 

 

 

SCHVAĽOVANIE A LEGISLATÍVA

DoCLen Motorola testuje a schvaľuje rádiostanice a príslušenstvo ako kompletný systém s cieľom zabezpečiť splnenie príslušných regulačných požiadaviek požadovaných zákonom. To zaisťuje nielen súlad s právnymi predpismi, ale aj to, že Mag One a Motorola náhlavné súpravy budú v uspokojivej miere fungovať s rádiostanicami. Testy zahŕňajú RF elektromagnetické emisie, RF imunitu voči 2.7GHz, úroveň zvuku a kvalita (skreslenie) a navyše smernice RoHS & WEEE. Každý výrobok má EÚ legislatívou vyžadované vyhlásenie o zhode (DoC), ktorým sa preukazuje súlad s normami CE.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

 

 

 

Top