Kategórie

Výhody špeciálneho príslušenstva Motorola

 Rádiové systémy, ktorých účelom je zvýšiť prevádzkovú efektivitu a zaistiť bezpečnosť užívateľov sú z veľkej časti tvorené prenosnými a vozidlovými rádiostanicami, infraštruktúrou a aplikáciami. Avšak ďalším kľúčovým prvkom, ktorý môže byť rozhodujúci pre úspech a dokonalý výkon užívateľov rádiostaníc je príslušenstvo. To zohráva dôležitú úlohu tým, že umožňuje prispôsobenie individuálnym alebo prevádzkovým požiadavkám a situáciám.

Aby naplnila veľké množstvo rozdielnych potrieb, spoločnosť Motorola ponúka širokú škálu príslušenstva, v niektorých prípadoch nie je možné použiť štandardné príslušenstvo a preto sú potrebné špeciálne riešenia, optimalizované pre použitie s rádiostanicami MOTOTRBO.
Tento článok sa zaoberá inovatívnou technológiou spoločnosti Motorola, ktorá poskytuje riešenie pre niektoré z najnáročnejších situácií, v ktorých sa ocitnú používatelia rádiostaníc.

Bezpečnostný pracovník prenasleduje podozrivého z krádeže na ulici mimo obchodného centra v silnom vetre a daždi.   Policajt v utajení diskrétne sleduje "záujmové osoby" v interiéri a v exteriéri.  Hasiči v horiacom bytovom dome, vyhľadávajú a zachraňujú uväznených obyvateľov. 
IMPRES repromikrofón s technológiou Windporting zabezpečí, že dispečing počuje hlas pracovníka a nie zvuk vetra. Diskrétna súprava pre kritické operácie je bez viditeľných drôtov alebo rádiostaníc, čo znamená, že jeho činnosť nebude prezradená. Repromikrofóny do extrémne hlučných prevádzok im umožnia komunikovať zrozumiteľne aj cez okolitý hluk hučiacich plameňov a volaní o pomoc.

IMPRES DRÔTOVÉ SÚPRAVY PRE SKRYTÉ NOSENIEspecial 1

Dvoj a trojvodičové súpravy pre skryté nosenie

Počas sledovania osôb alebo vykonávaní diskrétnych činností, používanie repromikrofónu nemusí byť vždy vhodné. Pre týchto užívateľov, Motorola ponúka IMPRES súpravy pre skryté nosenie. Tie umožňujú schovať káble pod oblečenie a dodávajú sa v dvoch hlavných prevedeniach.
3-vodičové prevedenie obsahuje jeden kábel pre príjem komunikácie cez slúchadlo, jeden kábel pre mikrofón a jeden kábel pre PTT tlačidlo. Mikrofón je pripnutý k oblečeniu a môže byť skrytý pod kravatou alebo chlopňou saka a PTT tlačidlo je pohodlne umiestnené na konci rukáva košele alebo saka čo umožňuje ľahký prístup k nemu.

V 2-vodičovom prevedení je jeden kábel určený pre príjem vysielania a druhý kábel je kombináciou mikrofónu a PTT tlačidla. U oboch typov je prijímaný zvuk vedený do ucha pomocou samostatného slúchadla - buď ako závesné na ucho, alebo s odolným a pohodlným priesvitným zvukovodom s možnosťou rýchleho odopnutia, ktoré umožňuje jednoduché zdieľanie súpravy medzi pracovnými zmenami.

Diskrétna súprava pre kritické operácie

special 2Úplná diskrétnosť

Diskrétna súprava pre kritické operácie je riešenie, ktoré ponúka špeciálny sledovací systém pre prípady, keď káble alebo priehľadné zvukovody nesmú byť viditeľné. Je navrhnutá tak, aby bola skrytá pred zrakmi verejnosti, takže sledujúca osoba je maximálne nenápadná. Navyše poskytujú pohodlie a slobodu bezdrôtového spojenia s rádiostanicou. Indukčná slučka sa nosí cez rameno a dole okolo pása, aby sa zabezpečilo, že sa nebude pohybovať a nebude viditeľná, ak máte na sebe tričko. Okrem toho, malé slúchadlo "Phonak Intra" sedí diskrétne v uchu a je určené pre štandardný "pracovný deň": súprava má 8 hodinovú výdrž batérie so zvýšenou frekvenciou prevádzky 5/35/60, ktorá predpokladá aktívnejšiu komunikáciu.
Súprava je navrhnutá na pohodlné nosenie počas dlhých pracovných zmien, ale robustná a pevná upevňovacia spona zaisťuje, že indukčná slučka je bezpečne pripojená k rýchlemu PTT modulu.

IMPRES náhlavna súprava s kostným vedením

Zlepšená bezpečnosť a prevádzková účinnosťspecial 3

Priekopnícka náhlavna súprava spoločnosti Motorola s kostným vedením je ľahká a pohodlná aj pre dlhšie nosenie. Hlavový mostík je umiestnený na zátylku a ramienko mikrofónu je umiestnené na ľavej strane tváre. Náhlavná súprava má dva snímače, ktoré sú umiestnené na spánkoch po oboch stranách hlavy. Tie premieňajú prijatý zvuk na jemné vibrácie, ktoré sa prenášajú do sluchového nervu vo vnútornom uchu, zvuk tak obchádza vonkajšie ucho (čo môže predstavovať riešenie pre niektorých užívateľov rádiostaníc s poruchou sluchu, odporúča sa však pred nákupom zistiť jej vhodnosť).

Snímače na spánkoch poskytujú veľmi čistý kvalitný zvuk a to aj v hlučnom prostredí, zatiaľ čo uši sú voľné, takže užívateľ môže plne vnímať periférne zvuky okolo seba. Pokiaľ je požadovaná ochrana sluchu, môže užívateľ použiť zátky do uší alebo chrániče sluchu, pričom bude môcť počúvať vysielanie prostredníctvom tejto náhlavnej súpravy.
Komunikácia je ľahko uskutočniteľná pomocou PTT tlačidla umiestnenom na prívodnom kábli. Ak je v MOTOTRBO rádiostanici povolená funkcia VOX, je skutočne možné mať pri práci voľné ruky.

Windporting IMPRES repromikrofón

special 4Ľahká obsluha a lepší zvuk

Užívatelia môžu nosiť svoju rádiostanicu pripevnenú k opasku alebo v puzdre a repromikrofón je pripnutý na košeľu alebo klopu saka, takže voľné ruky užívateľa dovoľujú účinnejšie a efektívnejšie vykonávať úlohy. Vďaka noseniu repromikrofónu na hrudníku alebo ramene sú hlavné ovládacie prvky rádiostanice - mikrofón, reproduktor, PTT tlačidlo a ovládanie hlasitosti - bližšie k hlave a je zaistené, že budete dobre počuť a tiež vás bude dobre počuť. Jedinečná technológia Windporting umiestnená v kryte repromikrofónu v nepriaznivých klimatických podmienkach výrazne znižuje účinok vetra a dažďa fúkajúceho do mikrofónu. Windporting technológia zaisťuje, že váš hlas je počuť napriek hluku vetra.

 

Repromikrofón IMPRES do extrémne hlučných prevádzok

Navrhnutý do extrémne hlučných prevádzokspecial 5

Vo veľmi náročných podmienkach, ako je napríklad oblasť požiaru s kvíliacimi sirénami, hlučný hrmot v strojovni, hluk z ťažkých výrobných strojov vo výrobnej hale, alebo hlasný hukot prúdových motorov lietadiel na rušnom letisku, vo všetkých týchto situáciách hladina hluku môže zahltiť normálne mikrofóny.
Ešte náročnejšie je zrušiť hluk v pozadí, ktorý má podobné frekvencie ako ľudský hlas. Riešením je vysoko výkonný IMPRES INC (Industrial Noice Cancelling) repromikrofón s duálnym mikrofónom. Ten si dokáže poradiť s veľmi vysokými hladinami hluku elimináciou hluku v pozadí pri zachovaní vášho hlasu.

Na dosiahnutie tohto cieľa, IMPRES repromikrofón používa dva mikrofóny spolu s výkonným digitálnym signálovým procesorom (DSP) s inteligentným softvérovým algoritmom. Repromikrofón vzorkuje hlas a hluk pozadia, odstraňuje nežiaduci hluk v pozadí a do rádiostanice posiela len čistý hlas. Táto činnosť je pre užívateľa neviditeľná – jednoducho hovorí priamo do repromikrofónu a jeho hlas bude vysielaný zrozumiteľne.
Na ľahšie ovládanie komunikácie, INC repromikrofón má jedenástupňovú reguláciu hlasitosti, ľahko prístupné oranžové núdzové tlačidlo a bočné programovateľné tlačidlo pre často používané funkcie.
Dokáže si poradiť nielen s veľmi vysokou hlučnosťou, ale vďaka krytiu IP57, nebude problémom ani prudký dážď. Vďaka špeciálnej drenážnej konštrukcii reproduktora môže byť repromikrofón ponorený do vody a pričom tá neupchá reproduktor: voda odtečie behom niekoľkých sekúnd čím sa zabezpečí že hlasový výstup bude zrozumiteľný a hlasný.

Zhrnutie

Pre úspech vašich kritických operácií sa potrebujete spoľahnúť na rádiovú hlasovú komunikáciu; chcete si byť istí, že váš hlas bude počuť, bez ohľadu na hluk v pozadí, alebo hlasitosť reči. Pokiaľ máte špeciálne požiadavky, bežné používané doplnky neuspokoja vaše potreby. Špeciálne audio príslušenstvo umožňuje užívateľom využívať hlasný, jasný zvuk a pridaním IMPRES audio príslušenstva možno urobiť prevádzku rádiostaníc bezpečnejšou, jednoduchšou a zrozumiteľnejšou.
Kombinácia IMPRES Smart Audio príslušenstva a MOTOTRBO rádiostaníc zmierňuje rozdiely a nezrovnalosti medzi užívateľmi automatickým nastavením zosilnenie hlasu na najlepšiu možnú úroveň, čo zabezpečuje že váš hlas je počuť dostatočne hlasno a zreteľne.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Top