Kategórie

Výhody príslušenstva pre vozidlové rádiostanice Motorola

Zvyšovanie efektivity je v najlepšom záujme všetkých podnikov a ich zákazníkov. Optimalizácia logistiky pri presune ťažkých stavebných strojov počas modernizácie rušnej vnútromestskej infraštruktúry, distribúcia lodných kontajnerov v medzinárodnom morskom prístave alebo zaistenie rýchlych služieb verejnej dopravy, sú len niektoré príklady, pri ktorých sa organizácie spoliehajú na zrozumiteľnú a okamžitú komunikáciu.

Vozidlová rádiová komunikácia výrazne zvyšuje prevádzkovú efektivitu a správne doplnky robia používanie rádiostanice bezpečnejšie a jednoduchšie, čím sa zlepší výkon systému. Pri výbere najvhodnejšieho príslušenstva je nevyhnutné porozumieť potrebám užívateľa a pracovnému prostrediu. Po zvážení týchto faktorov je možné vybrať z rozsiahleho portfólia Motoroly správne doplnky pre vytvorenie najvhodnejšieho riešenia, ktoré sú nakonfigurované tak, aby spĺňali jedinečné požiadavky užívateľa.

 Vehicle 01  Vehicle 02  Vehicle 03  Vehicle 04
IMPRES audio Reproduktory  PTT Inštalácia do vozidla
 Vehicle 05  Vehicle 06  Vehicle 07  Vehicle 08
Kabeláž Antény Bluetooth Pevná inštalácia

PORTFÓLIO PRÍSLUŠENSTVA MOTOROLA

 • IMPRES audio príslušenstvo bolo navrhnuté tak, aby podávalo optimálny výkon v širokom spektre situácií, do ktorých sa môže užívateľ dostať počas používania s rádiostanicami MOTOTRBO.
 • Externé reproduktory poskytujú hlasný, čistý zvuk, ktorý umožňuje počúvať odovzdané informácie aj pri práci v hlučnom prostredí.
 • PTT riešenia poskytujú rad robustných PTT tlačidiel, umožňujúcich pohodlnú inicializáciu vysielania.
 • Oddelená montáž a montážne sady do palubných dosiek uľahčujú diskrétnu montáž do vozidiel.
 • Napájacie káble a káble do spínacej skrinky pre kabeláž zabezpečujú kabeláž potrebnú k inštalácii vozidlových rádiostaníc.
 • Na zjednodušenie montáže sú dodávané vozidlové antény pre rôzne typy inštalácií a pre rôzne frekvenčné rozsahy, aj s integrovanou GPS anténou.
 • Príslušenstvo určené pre kritické operácie (OCW) umožňuje Bluetooth pripojenie náhlavných súprav k rádiostanici, čo znižuje spleť káblov a zvýšuje ich flexibilitu.
 • V prípade základňovej rádiostanice ide o pevnú inštaláciu vozidlovej rádiostanice ktorá obsahuje napájací zdroj, stolový podstavec a stolový mikrofón, a umožňuje riadiacim centrám zostať v kontakte s mobilnými pracovníkmi.

Vehicle 09IMPRES AUDIO PRÍSLUŠENSTVO

IMPRES audio príslušenstvo dokáže pokryť širokú škálu užívateľských situácií. Ak sa IMPRES príslušenstvo používa s rádiostanicami MOTOTRBO s automatickou reguláciou zosilnenia, poskytuje zvýšený výkon s konštantnou hlasitosťou a zároveň znižuje vplyv vzdialenosti úst od mikrofónu na hlasitosť komunikácie. Medzi IMPRES príslušenstvo patrí:

 • Robustný ručný mikrofón
 • Mikrofón s klávesnicou
 • Mikrofón na slnečnú clonu do auta
 • Diskrétne slúchadlo do ruky

Ak sa požaduje optimálny výkon v prostredí, kde sa hluk pozadia neustále mení, a keď rádiostanicu používajú rôzni užívatelia, môže IMPPRES audio príslušenstvo vyrovnať tieto zmeny s cieľom zabezpečiť vyvážený výkon a kvalitu zvuku.

EXTERNÉ REPRODUKTORYVehicle 10

Externé reproduktory zlepšujú užívateľský komfort tým, že uľahčujú počúvanie komunikácie, a to najmä v hlučnom prostredí. Spoločnosť Motorola ponúka na výber tri modely s rôznou veľkosťou reproduktora a výkonu, takže užívateľ si môže vybrať najlepšiu riešenie, ktoré vyhovuje jeho konkrétnej situácii. Či ide o hlučné nákladné vozidlo alebo rušné výrobné zariadenie, môžu externé reproduktory zlepšiť zážitok z počúvania a znižujú pravdepodobnosť zmeškaných hovorov.

Vehicle 11PTT PRÍSLUŠENSTVO

Iniciovanie vysielania bez vytvárania rizika je dôležitou podmienkou pri zachovaní zdravia a bezpečnosti, najmä pri prevádzke vozidiel. Nie je vždy ľahké, alebo bezpečné dočiahnuť na rádiostanicu alebo na repromikrofón a stlačiť tlačidlo PTT. Aby bolo možné v takých situáciách jednoduchšie a bezpečnejšie začať hovor, spoločnosť Motorola ponúka tieto riešenia:

 • Tlačidlo PTT je možné upevniť na ruku užívateľa alebo ho namontovať v jeho blízkosti.
 • Pre náročnú prevádzku môže byť v podlahe vozidla alebo pod stolom nainštalovaný nožný spínač, ktorý poskytuje ľahký prístup k PTT tlačidlu.
 • Tlačidlo PTT na „husom krku" pripevnené na stĺpik riadenia vozidla umožňuje užívateľovi začať hovor bez pustenia ruky z volantu.

 

ODDELENÁ MONTÁŽVehicle 12

Jedným z najdôležitejších aspektov je vhodné a bezpečne umiestnenie vozidlovej rádiostanice do automobilu. Na uľahčenie montáže je k dispozícií niekoľko riešení:

 • Montážne držiaky určené na upevnenie rádiostanice ktoré zároveň umožňujú, aby bola rádiostanica správne natočená pre konkrétne umiestnenie. Montážne držiaky sú k dispozícii v rôznych výškach, dostupná je aj uzamykateľná verzia pre lepšiu ochranu rádiostanice proti jej krádeži.
 • Montážne držiaky do palubnej dosky umožňujú rádiostanicu vložiť do palubnej dosky, čo zaisťuje maximálne profesionálny vzhľad.
 • Sada pre oddelenú montáž (rada DM 3000, DM4000 a GM) umožňuje pohodlnú a diskrétnu inštaláciu. Šasi rádiostanice môže byť bezpečne umiestnené v priehradke alebo v batožinovom priestore, a samostatný ovládací panel je namontovaný v blízkosti užívateľa.
 • Káble pre oddelenú montáž sú potrebné na prepojenie šasi rádiostanice a ovládacieho panela. Káble sú k dispozícii v rôznych dĺžkach.

Vehicle 13NAPÁJACIA AUTOKABELÁŽ

Pri inštalácii vozidlových rádiostaníc je veľmi dôležité pre napájanie systému použiť kvalitné káble správneho typu a konfigurácie. Spoločnosť Motorola ponúka rôzne dĺžky káblov, pričom všetky sú vybavené vhodným bezpečnostným istením.
Pre väčšie pohodlie a ochranu pred vybitím autobatérie (pretože vozidlová rádiostanica je trvalo zapnutá), je dôležitým doplnkom kábel do spínacej skrinky. Ten je zapojený medzi rádiostanicou a nízkonapäťovým prívodom ktorý je riadený zapaľovacím systémom a zabezpečuje že vozidlová rádiostanica sa automaticky zapína a vypína so zapaľovaním. Ak je to nutné, rádiostanicu možno naprogramovať tak, že automatické zapínanie môže byť zrušené užívateľom.

 

Vehicle 14VOZIDLOVÉ ANTÉNY

Antény sú rozhodujúce pre výkon mobilného zariadenia a spoločnosť Motorola poskytuje rozmanitú škálu anténnych riešení. Pre maximálnu efektivitu vysielacieho výkonu a zlepšenie dosahu, sú antény rozdelené do čiastkových skupín v oboch frekvenčných pásmach. V ponuke sú aj ziskové modely schopné zvýšiť efektívny vyžiarený výkon z antény, čo zvyšuje dosah vysielania.

Väčšinou sa antény inštalujú na kapotu vozidla cez priechodzí otvor, čo zaisťuje trvalú a spoľahlivú inštaláciu, ale znižuje možnosť demontáže a flexibilného umiestnenia antény a jej káblov v zhoršených podmienkach a tiež zachyteniu alebo prerušeniu koaxiálneho káblu čo vedie k zníženiu výkonu alebo celkovému znefunkčneniu rádiostanice.
Pre sledovanie vozidiel pomocou MOTOTRBO GPS funkcie, spoločnosť Motorola ponúka GPS antény s upevnením na sklo, s magnetickým uchytením, alebo s montážou do otvoru. Niektoré VHF antény majú GPS anténu vstavanú, čo zjednodušuje inštaláciu do vozidla.

 

BEZDRÔTOVÉ BLUETOOTH PRÍSLUŠENSTVO PRE KRITICKÉ OPERÁCIEVehicle 15

Portfólio bezdrôtového Bluetooth príslušenstva určeného pre kritické operácie (Operation Critical Wireless-OCW) ponúka nové spôsoby, ako zostať v spojení s vašou Bluetooth rádiostanicou. Aj pri vzdialení sa od vozidla môžete zostať v kontakte a udržiavať komunikáciu, alebo v prípade základňovej rádiostanice, Bluetooth príslušenstvo poskytuje slobodu pohybu po kancelárii alebo operačnej miestnosti. Bezdrôtové príslušenstvo poskytuje vyššiu efektivitu a až 10 m dosah a využíva zabezpečený Bluetooth 2.1 štandard.

 • Bezdrôtový PTT modul ponúka rýchly a flexibilný spôsob, ako bezproblémovo a bezdrôtovo používať tlačidlo PTT s akýmkoľvek slúchadlami Bluetooth pripojenými k MOTOTRBO rádiostanici.
 • Bezdrôtové závesné OCW slúchadlo s 30 cm káblom pre použitie s bezdrôtovým PTT modulom. Je ľahké a pohodlné, a obsahuje integrovaný mikrofón a slúchadlo.
 • OCW slúchadlá do ucha s mikrofónom zabudovaným v kábli. K dispozícii sú v dvoch rôznych dĺžkach: 29 cm a 116 cm.

Pre zákazníkov s obmedzeným rozpočtom je alternatívou ku komerčným voľne dostupným Bluetooth slúchadlám Biznis bezdrôtové príslušenstvo, ktoré bolo špeciálne navrhnuté pre používanie s rádiostanicami. Na riadenie komunikácie používajú PTT tlačidlo na rádiostanici, pričom výdrž akumulátora je 8 hodín v režime 5/5/90.

PEVNÉ INŠTALÁCIE

Vozidlové rádiostanice sú často používané ako základňové napr. v dispečerských strediskách. Pre tieto situácie, spoločnosť Motorola ponúka niekoľko doplnkov:

 • Stolový podstavec ktorý drží vozidlovú rádiostanicu na jednom mieste na stole. Podstavce sú so vstavaným reproduktorom alebo bez neho.
 • 220V napájací zdroj je potrebný pre napájanie rádiostanice. Motorola testovala napájacie zdroje aby bolo zabezpečené, že v prípade ich používania s rádiostanicami Motorola sú v súlade R&TTE a ETSI normami a navyše spĺňali právne predpisy EÚ, ktoré upravujú použitie týchto zariadení.
 • Stolový mikrofón určený pre použitie v tesnej blízkosti úst rozprávajúceho, čo zaisťuje že jeho hlas bude počuť aj v rušnej kancelárii.

 Vehicle 16

Mobilné rádiostanice môžu byť použité v širokom rozsahu rôznych situácií, ako vo vozidle tak aj ako základňové. Spoločnosť Motorola ponúka širokú škálu doplnkov, ktoré pomáhajú zaistiť optimálny výkon systémov.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Top