Kategórie

Výhody príslušenstva na nosenie rádiostaníc Motorola

V prípade potreby okamžitej komunikácie na širokom území, sú rádiostanice ideálnym riešením a môžu uspokojovať potreby organizácií tým, že poskytujú pokrytie na zákazku a vstavanú schopnosť redundancie. Sústredením sa na schopnosti pokrytia systému a výkonu, sa dosť často prehliada na zvýšenie bezpečnosti používateľov a výkonu prenosných rádiostaníc.
Doplnením prenosnej rádiostanice o originálne príslušenstvo Motorola pre nosenie sa uvoľnia ruky užívateľov a tým sa zlepší bezpečnosť a zvýši ich výkonnosť a efektivita. Skutočnosť, že rádiostanica nie je držaná v ruke môže zabrániť jej poškodeniu pádom a krádeži alebo straty v dôsledku odloženia rádiostanice počas vykonávania prác.
Spoločnosť Motorola Solutions má v ponuke široké portfólio príslušenstva na nosenie, ktoré spĺňa širokú škálu špecifických pracovných potrieb používateľov. Komplexný rad produktov umožňuje prispôsobiť riešenie tak, aby čo najlepšie vyhovovali špecifickým požiadavkám jednotlivých používateľov.

 Carry 01 Clip  Carry 02 Nylon Carry Case  Carry 03 Leather carry
Opaskové spony Nylonové púzdra Kožené púzdra
 Carry 04 Strap  Carry 05 Aqua  Carry 06 Chest pack
Popruhy Vodotesné púzdra Púzdra na hruď

Opaskové spony poskytujú najjednoduchší a cenovo najefektívnejší spôsob pripevnenia rádiostanice na oblečenie, prípadne nylonové puzdra sú nízko nákladové ochranné prostriedky pre nosenie rádiostanice na opasku. Ak sa vyžaduje robustnejšie riešenie, sú k dispozícií mäkké alebo tvrdé kožené puzdra, ktoré zvyšujú úroveň ochrany a jednoducho sa používajú vďaka otočnému opaskovému pútku. Alternatívou k opaskovému pútku je ramenný popruh, ktorého spony pripojíte do dvoch krúžkov tvaru D na zadnej strane niektorých puzdier.
Vo vlhkom alebo mokrom prostredí je dobrou voľbou pre ochranu rádiostanice vodotesné puzdro, alebo v špecifických situáciách sú k dispozícii rôzne náprsné puzdra na zabezpečenie potrieb personálu údržby alebo špeciálnych činností.

OPASKOVÉ SPONY

Opaskové spony oslobodzujú ruky užívateľa, čím sa zvyšuje bezpečnosť zariadenia a znižuje možnosť pádu rádiostanice. Zatiaľ čo opaskové spony poskytujú jednoduché vybavenie, existujú aj niektoré jedinečné verzie.

  • Carry 07Opaskové spony ATEX sú vytvorené tak, aby spĺňali príslušné ATEX požiadavky a možno ich ľahko identifikovať vďaka jedinečnému rebrovanému dizajnu, ktorý znižuje nahromadenie anti-statického náboja. Na zabezpečenie trvalého dodržiavania ATEX noriem je dôležité, aby neboli nahradené bežnými sponami na opasok.
  • Bežné spony sú dostupné v rôznych dĺžkach (5 až 7,5 cm) a po pripnutí na opasok, na vrecká kabáta, nohavice alebo sukne poskytujú bezpečné nosenie. Na doplnenie týchto opaskových spon pre zaistenie kompatibility je k dispozícii 4,5 cm široké kožené pútko.

Carry 08NYLONOVÉ PÚZDRA

V prípade potreby väčšej ochrany rádiostanice, sú vhodnejšou verziou opaskových spon nylonové puzdra. Sú vyrobené z odolného materiálu, ktoré pomáha udržať rádiostanicu v čistote a chráni ju pred poškodením nárazmi a pádmi. Zvyčajne sa nosia na opasku pomocou integrovaného 7,5 cm pútka.
Nylonové puzdra sú k dispozícii pre štandardné (nie ATEX) rádiostanice v dvoch prevedeniach: pre rádiostanice bez displeja a pre rádiostanice s displejom a plnohodnotnou klávesnicou.

 

 

KOŽENÉ PÚZDRA

V situáciách vyžadujúcich používanie ATEX príslušenstva prípadne sa vyžaduje robustnejšie zabezpečenie, Motorola ponúka mäkké a tvrdé kožené puzdra (v prostredí vyžadujúcom ATEX produkty, sa nesmú používať nylonovú puzdra, pretože nespĺňajú príslušné požiadavky, len kožené puzdrá majú certifikát ATEX). Kožené puzdra poskytujú väčšie pohodlie vďaka otočnému pútku na opasok, ktoré umožňuje užívateľovi odopnúť rádiostanicu z opasku, bez nepohodlia, vyplývajúceho z nutnosti odopínať opasok.
Kožené puzdrá sú prirodzeným pokračovaním nylonových puzdier a poskytujú viac výhod - vyzerajú lepšie a vydržia dlhšie. Rovnako ako nylonové, aj kožené puzdra sú k dispozícii pre rádiostanice bez displeja a s displejom, a navyše sa dodávajú s pevným alebo otočným 5 alebo 7,5 cm pútkom.
Okrem toho, pútka na kožené puzdrách udržiavajú rádiostanicu s anténu ďalej od tela užívateľa, čím ako je známe, vytvárajú priestor ktorý pomáha zvýšiť dosah vysielania rádiostanice.

 Carry 09

ŠPECIALIZOVANÉ PRÍSLUŠENSTVO NA NOSENIECarry 10

Hoci opaskové puzdra uvoľnia ruky užívateľa a pomáhajú chrániť rádio, nie každý chce nosiť rádiostanicu na opasku. Pre tých užívateľov Motorola ponúka alternatívne riešenie.

  • Ramenné popruhy sú ideálne pre užívateľov, ktorí nemôžu nosiť rádiostanicu na opasku alebo vo vrecku, ale chcú mať voľné ruky. Popruh sa pomocou karabíniek pripne do dvoch krúžkov v tvare D na zadnej strane puzdra a ponúka komfortný, pohodlný prístup k rádiostanici.
  • Vodotesné puzdra ponúkajú vynikajúcu ochranu v prípade ak sa vyžaduje rádiová komunikácia v mokrom prostredí. Sú vyrobené z pevného, ale pružného plastu a bezpečné vodotesné tesnenie je zaistené pevným kovovým upínacím mechanizmom. Puzdro obsahuje ramenné / zápästné pútko a pevné uchopenie je zabezpečené pomocou na tento účel určeným úchytom integrovaným do puzdra. Vodotesné puzdro poskytuje skvelú ochranu a zároveň umožňuje základné funkcie PTT tlačidla, reguláciu hlasitosti a zmenu kanálov.

 

Carry 11Pre ostatné špeciálne situácie sú k dispozícii rôzne puzdrá na zabezpečenie potrieb personálu údržby alebo pre špeciálne činnosti. Tie držia rádiostanicu bezpečne a zároveň poskytujú ďalší úložný priestor. K dispozícii sú nasledovné tri typy puzdier:

  • Univerzálne nylonové náprsné puzdro chráni rádiostanicu a ponecháva voľné ruky. Je vhodné pre prakticky akúkoľvek rádiostanicu a obsahuje tiež držiak na perá a ďalší úložný priestor tvorený kapsičkou zaistenú suchým zipsom.
  • Odopínacie náprsné puzdro má všetky vlastnosti univerzálneho nylonového puzdra, navyše má odopínacie spony, ktoré umožnia celé puzdro rýchlo a ľahko odstrániť.
  • Univerzálne puzdro Radiopak sa nosí okolo pása a obsahuje tkaný nylonový opasok, priestor pre rádiostanicu a zazipsované puzdro pre ostatné pracovné potreby.

Portfólio originálneho Motorola príslušenstva ponúka širokú škálu riešení, ktoré pokrýva širokú škálu rozličných situácií a potrieb užívateľov. Použitie správneho príslušenstva umožňuje používateľom prispôsobiť nosenie rádiostanice, tak aby jej používanie bolo ľahšie, bezpečnejšie a efektívnejšie.

 

 

ZÁVER

Portfólio originálneho Motorola príslušenstva ponúka širokú škálu riešení, ktoré pokrýva širokú škálu rôznych okolností a potrieb užívateľov. Použitie správneho príslušenstva umožňuje používateľom prispôsobiť nosenie rádiostanice, tak aby jej používanie je ľahšie, bezpečnejšie a efektívnejšie.

 

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Top