Kategórie

Výhody audiopríslušenstva IMPRES

Unikátna IMPRES technológia spoločnosti Motorola prispôsobuje vlastnosti rádiostanice a audiopríslušenstva a tak poskytuje užívateľom čo najlepší možný výkon. IMPRES audio portfólio zvyšuje produktivitu zamestnancov a efektivitu pracovnej skupiny svojou schopnosťou optimalizovať hlasitosť, čistotu zvuku a zrozumiteľnosť.

VÝHODY MOTOROLA IMPRES AUDIOPRÍSLUŠENSTVA

Zrozumiteľná, okamžitá komunikácia je často rozhodujúca pre prevádzkovú výkonnosť firiem a organizácií. Mnoho užívateľov rádiových sietí vníma situáciu, v ktorej sa ocitli ako jedinečnú a spolieha sa na to, že rádiostanice zvýšia prevádzkovú bezpečnosť, efektivitu a ziskovosť. Z pohľadu užívateľa je to dosiahnuté stlačením tlačidla - jednoduchým stlačením tlačidla môže okamžite komunikovať so svojimi kolegami. Ale tam sa to neskončí - počúvajúci rovnako potrebuje zrozumiteľne prijať a pochopiť to, čo mu bolo povedané.

Pracovné prostredie môže byť rôzne – od tichých klimatizovaných kancelárií až po rušné letiskové terminály, preplnené autobusy či vlaky alebo plné štadióny počas hokejového alebo futbalového zápasu. Od tichej miestnosti, kde sa kontroluje prevádzka elektrárne cez extrémne hlučné oceliarske zlievarne, papierne, vrtné plošiny až po uši drásajúci zvuk sirén. Nech už je situácia akákoľvek, portfólio rádiostaníc a príslušenstva Motorola poskytuje zákaznícky orientované riešenia, ktoré zabezpečia dostatočne hlasnú a zrozumiteľnú komunikáciu.

V každej situácii vozidlové rádiostanice Motorola a portfólio príslušenstva poskytujú zákazníkom riešenia zamerané na zaistenie hlasnej a zrozumiteľnej komunikácie. Ale keď je požadované optimálny výkon, komunikáciu na vyššiu úroveň posúva unikátna IMPRES audiotechnológia.
IMPRES repromikrofóny, súpravy pre skryté nosenie, slúchadlá s kostným vedením zvuku, špeciálne ušné mikrofóny, mikrofóny na slnečné clony, ručné mikrofóny alebo telefónne slúchadlá pre inštaláciu do vozidla ponúkajú v porovnaní so štandardnými verziami lepšie funkcie.

POPIS FUNKCIE IMPRES AUDIO

Audiopríslušenstvo IMPRES je navrhnuté tak, aby poskytovalo optimálny výkon pri použití s rádiostanicami Motorola MOTOTRBO. Elektronika zabudovaná do IMPRES príslušenstva komunikuje s rádiostanicou, ktorá potom automaticky upravuje svoje vysielacie a prijímacie zvukové obvody. Výsledkom je v maximálnej miere jednotná úroveň zvuku v širokej škále vonkajších podmienok.

AUTOMATICKÁ REGULÁCIA ZOSILNENIA - AGC

IMPRES Audio 01

Ľudia nehovoria vždy rovnako hlasito. Ak hovoríte hlasno, mikrofón automaticky zníži hodnotu zosilnenia. Ak hovoríte potichu alebo sa šepkáte, mikrofón zosilnenie zvýši. Táto funkcia sa označuje ako automatická regulácia zosilnenia (AGC) a jej výsledkom je stála úroveň zvuku v prijímajúcej rádiostanici, takže počúvajúca osoba prijíma konštantný zvuk bez toho, aby musela prispôsobovať hlasitosť svojej rádiostanice.

IMPRES Audio 02

AGC tiež pomáha vyrovnávať meniacu sa vzdialenosť medzi ústami hovoriaceho a mikrofónom. V prípade, že používateľ počas hovoru otáča hlavu, alebo v prípade že mikrofón používajú rôzni užívatelia v rôznych vzdialenostiach, IMPRES audiopríslušenstvo prispôsobí zosilnenie, čo má za následok zlepšenie výkonu.

POTLAČENIE HLUKU

Štandardné mikrofóny prenášajú s hlasom tiež aj hluk pozadia, pretože je ich zosilnenie konštantné. Napríklad autobus jazdiaci po hrboľatej, zle udržiavanej ceste spolu s ruchom okolia môže byť vnútri hlučný - štandardný mikrofón prenesie všetok pouličný hluk spolu s hlasovou komunikáciu. Navyše, po výmene vodičov v dôsledku striedania zmien, a posunutiu sedadla bližšie alebo ďalej od mikrofónu, príde k zmene výkonnosti komunikačného systému.

Všetky tieto problémy možno prekonať pomocou IMPRES audiopríslušenstva, ktoré dokáže znížiť šum na pozadí a normalizovať úroveň prenosu, čo má za následok zrozumiteľnejšiu komunikáciu. Keď používateľ hovorí v hlučnom prostredí, AGC znížením citlivosti upravuje zosilnenie mikrofónu, a tak kladie dôraz na hovorené slovo. Pretože úroveň hluku pozadia je nižšia ako hlas hovoriaceho, je hluk potlačený, čo má za následok zrozumiteľnejšiu komunikáciu.

IMPRES AUDIOPRÍSLUŠENSTVO

Aby sa vyhovelo rôznym požiadavkám užívateľov, k dispozícii je niekoľko typov audiopríslušenstva IMPRES - repromikrofóny, súpravy pre skryté nosenie, súpravy s kostným vedením zvuku, mikrofóny do auta, ručné mikrofóny a telefónne slúchadlá pre vozidlové rádiostanice.

IMPRES REPROMIKROFÓNYIMPRES Audio 03

Repromikrofón obsahuje mikrofón, reproduktor a PTT tlačidlo. Okrem toho niektoré modely majú tiež ovládanie hlasitosti, oranžové núdzové tlačidlo a programovateľné tlačidlá pre rýchly prístup k najčastejšie používaným funkciám alebo 3,5 mm konektor, ktorý umožňuje pripojiť sekundárne slúchadlo pre diskrétne počúvanie. Repromikrofón sa nosí na hornej časti hrudníka, čo poskytuje pohodlný prístup a eliminuje potrebu držať rádiostanicu v ruke.

IMPRES PRIEMYSELNÉ REPROMIKROFÓNY S POTLAČENÍM HLUKU

IMPRES Audio 04Vo veľmi náročných situáciách, ako je rušná ulica so zvukmi sirén záchrannej služby, stavenisko továrne alebo strojárske podniky, môže hladina hluku zahltiť normálne mikrofóny. Ešte náročnejšie je eliminovať hluk v pozadí, ktorý má podobné frekvencie ako reč. S týmto problémom sa dokáže vysporiadať výkonný IMPRES repromikrofón ktorý odstráni hluk v pozadí pri súčasnom zachovaní hlasu používateľa.
Na dosiahnutie tohto cieľa IMPRES repromikrofón používa dva mikrofóny spojené s výkonným digitálnym signálovým procesorom (DSP) s inteligentným softvérovým algoritmom. Repromikrofón vzorkuje hlas a hluk pozadia, odstraňuje nežiaduci hluk v pozadí a do rádiostanice posiela len hlas. Táto činnosť je pre užívateľa neviditeľná – jednoducho hovorí priamo do repromikrofónu a vysielaný bude len jeho hlas bez nežiadúceho hluku v pozadí.

 

 

IMPRES SÚPRAVY PRE SKRYTÉ NOSENIE

IMPRES Audio 06

Počas vykonávania diskrétnej činnosti alebo sledovania, nemusí byť vždy vhodné používanie repromikrofónu. Pre týchto užívateľov Motorola ponúka IMPRES súpravy pre skryté nosenie. Tie umožňujú schovať káble pod oblečenie a dodávajú sa v dvoch hlavných prevedeniach.

3-vodičové prevedenie obsahuje jeden kábel na slúchadlo pre príjem komunikácie, jeden kábel pre mikrofón a jeden kábel pre PTT tlačidlo. Mikrofón je pripnutý k oblečeniu a môže byť skrytý pod kravatou alebo chlopňou saka a PTT tlačidlo je pohodlne umiestnené na konci rukáva košele alebo saka, čo umožňuje k nemu ľahký prístup.
V 2-vodičovom prevedení je jeden kábel určený pre príjem vysielania a druhý kábel je s kombináciou mikrofónu a PTT tlačidla. U oboch typov je prijímaný zvuk vedený do ucha pomocou samostatného slúchadla - buď ako závesné na ucho, alebo s odolným a pohodlným priesvitným zvukovodom s možnosťou rýchleho odopnutia, ktoré umožňuje jednoduché zdieľanie súpravy medzi pracovnými zmenami.

IMPRES NÁHLAVNÁ SÚPRAVA S KOSTNÝM VEDENÍM

IMPRES Audio 07IMPRES Audio 08

Motorola IMPRES náhlavná súprava s kostným vedením (Temple Transducer) ponúka jedinečné riešenie pre situácie, kedy užívateľ musí byť schopný počúvať rádiovú komunikáciu a zároveň načúvať okoliu.
Je tiež ideálna pre miesta, ako sú staveniská, kde užívateľ rádiostanice nosí ochrannú prilbu alebo ochranné okuliare.
Ľahká konštrukcia súpravy ktorá sa nosí za hlavou, obsahuje dva prevodníky umiestnené na spánkoch. Tie premieňajú prijatý zvuk na jemné vibrácie, ktoré sa spánkovou kosťou prenášajú do sluchového nervu vo vnútornom uchu, čo poskytuje veľmi dobrú kvalitu hlasu, a to aj v hlučnom prostredí. Uši zostávajú odokryté, takže užívateľ môže plne vnímať zvuky okolia. Pokiaľ je požadovaná ochrana sluchu, môže užívateľ použiť zátky do uší alebo chrániče sluchu a bude môcť počúvať vysielanie prostredníctvom tejto náhlavnej súpravy.
Náhlavná súprava s kostným vedením má tiež mikrofón umiestnený na robustnom, ale prispôsobiteľnom ramienku v blízkosti úst, čím sa zabezpečí dobrá kvalitu hlasu.

ZHRNUTIE

Keď úspech vašich kritických operácií závisí od spoľahlivosti rádiovej hlasovej komunikácie, chcete aby váš hlas bol počuť bez ohľadu na hluk v pozadí, alebo hlasitosť reči. Kombinácia IMPRES Smart audiopríslušenstva a MOTOTRBO rádiostaníc zmierňuje rozdiely a nezrovnalosti medzi užívateľmi. Automatická regulácia zosilnenia hlasu na najlepšiu možnú úroveň zabezpečuje, že váš hlas je počuť hlasno a zrozumiteľne.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Top