Hlavná stránkaVýhody audiopríslušenstva pre vozidlové rádiostanice Motorola

Výhody audiopríslušenstva pre vozidlové rádiostanice Motorola

Zrozumiteľná a okamžitá komunikácia je často rozhodujúca pre prevádzkovú výkonnosť firiem a organizácií. Mnoho užívateľov rádiových sietí vníma situáciu, v ktorej sa ocitli ako jedinečnú a spolieha sa na to, že rádiostanice zvýšia prevádzkovú bezpečnosť, efektivitu a ziskovosť. Z pohľadu užívateľa je to jednoducho dosiahnuté stlačením tlačidla - v priebehu okamihu sú v spojení a môžu začať komunikovať. Ale tam sa to neskončí - počúvajúci rovnako potrebujú prijať a pochopiť správu zrozumiteľne a dostatočne hlasno.

Užívatelia chcú, aby ich bolo zakaždým dobre počuť, a to najmä v prípade, keď sa nachádzajú v hlučnom prostredí. V mnohých situáciách sa pracovné podmienky značne líšia; od pokojnej dozorne prevádzky až po dunenie dieselového motora vyťaženého žeriavu nachádzajúceho sa v kontajnerovom prístave, od vravy v preplneného autobusu až po klopot preplneného vlaku.

V každej situácii vozidlové rádiostanice Motorola a portfólio príslušenstva poskytujú zákazníkom riešenia zamerané na zaistenie hlasnej a zrozumiteľnej komunikácie. Ale keď je požadovaný optimálny výkon, komunikáciu na vyššiu úroveň posúva unikátna IMPRES audio technológia.

POPIS IMPRES AUDIO

IMPRES audio príslušenstvo je navrhnuté tak, aby poskytovalo optimálny výkon pri použití s rádiostanicami Motorola MOTOTRBO. IMPRES obvody, ktoré obsahuje príslušenstvo, komunikujú s rádiostanicou, ktorá potom automaticky upravuje vysielacie a prijímacie zvukové obvody. To má za následok jednotnú úroveň zvuku pri širokom rozsahu vonkajších podmienok.

AUTOMATICKÁ REGULÁCIA ZOSILNENIA

Ľudia nehovoria vždy rovnako hlasito. Ak hovoríte hlasno, mikrofón automaticky zníži hodnotu zosilnenia. Ak hovoríte potichu alebo sa šepkáte, mikrofón zosilnenie zvýši. Táto funkcia sa označuje ako automatická regulácia zosilnenia (AGC) a jej výsledkom je stála úroveň zvuku v prijímajúcej rádiostanici, takže počúvajúca osoba prijíma konštantný zvuk bez toho, aby musela prispôsobovať hlasitosť svojej rádiostanice.

AGC tiež pomáha vyrovnávať meniacu sa vzdialenosť medzi ústami hovoriaceho a mikrofónom. V prípade, že používateľ počas hovoru otáča hlavu, alebo v prípade že mikrofón používajú rôzni užívatelia v rôznych vzdialenostiach, IMPRES audiopríslušenstvo prispôsobí zosilnenie, čo má za následok zlepšenie výkonu.

POTLAČENIE HLUKU

Štandardné mikrofóny prenášajú s hlasom tiež aj hluk pozadia, pretože je ich zosilnenie konštantné. Napríklad autobus jazdiaci po hrboľatej, zle udržiavanej ceste spolu s ruchom okolia môže byť vnútri hlučný - štandardný mikrofón prenesie všetok pouličný hluk spolu s hlasovou komunikáciu. Navyše, po výmene vodičov v dôsledku striedania zmien, a posunutiu sedadla bližšie alebo ďalej od mikrofónu, príde k zmene výkonnosti komunikačného systému.
Všetky tieto problémy možno prekonať pomocou IMPRES audiopríslušenstva, ktoré dokáže znížiť šum na pozadí a normalizovať úroveň prenosu, čo má za následok zrozumiteľnejšiu komunikáciu. Keď používateľ hovorí v hlučnom prostredí, AGC znížením citlivosti upravuje zosilnenie mikrofónu, a tak kladie dôraz na hovorené slovo. Pretože úroveň hluku pozadia je nižšia ako hlas hovoriaceho, je hluk potlačený, čo má za následok zrozumiteľnejšiu komunikáciu.

MIKROFÓN NA CLONU

Pre inštaláciu rádiostanice do vozidiel, ako sú autobusy, automobily, nákladné automobily alebo dokonca žeriavy, Motorola Solutions ponúka IMPRES mikrofón na clonu. Ten je upevnený priamo pred vodičom na slnečnej clone a môže byť aktivovaný pomocou robustného nožného PTT spínača RLN5929 inštalovaného na podlahe vozidla. Toto riešenie pomáha udržiavať bezpečnosť vodiča tým, že umožňuje hands-free prevádzku, a zvyšuje kvalitu zvuku vďaka IMPRES a digitálnej automatickej regulácii zosilnenia mikrofónu. Okrem toho tiež znižuje potrebu vodiča nastavovať pozíciu mikrofón na „husom krku" a tým efektívne meniť úroveň vysielaného zvuku.

V prípade že nožný PTT spínač nie je vhodný, pre aktiváciu clonového mikrofónu môže byť použité externé PTT tlačidlo na suchom zipse. Vo všetkých prípadoch clonový mikrofón pomáha zlepšiť bezpečnosť, keďže vodič môže mať počas používania rádiostanice obe ruky na volante.

IMPRES Audio 09 IMPRES Audio 13 IMPRES Audio 14
Clonový mikrofón Nožný PTT spínač RLN5929 Externé PTT tlačidlo RLN5926

IMPRES RUČNÝ MIKROFÓN

IMPRES Audio 10IMPRES Audio 11Alternatívou k mikrofónu na slnečnú clonu je ručný mikrofón. Ten je ideálny pre riadiace miestnosti bezpečnostných zložiek, kde sú rádiostanice pevne zabudované vo väčšej vzdialenosti od používateľa a mikrofón je v dosahu obsluhy.
Spoločnosť Motorola ponúka dva modely IMPRES ručných mikrofónov – v odolnom prevedení a s klávesnicou. Mikrofón v robustnom prevedení obsahuje PTT tlačidlo a dve programovateľné tlačidlá pre ľahký prístup k bežne používaným funkciám. Ak používatelia potrebujú viac flexibility, alebo ovládanie rádiostanice a komunikácie, vtedy je vhodný mikrofón s klávesnicou. Ten umožňuje používateľom prechádzať menu rádiostanice alebo vyberať funkcie bez nutnosti naťahovať sa k ovládaciemu panelu rádiostanice. Klávesnica mikrofónu má nastaviteľné podsvietenie, ktoré uľahčuje použitie v horších svetelných podmienkach.

 

IMPRES TELEFÓNNE SLÚCHADLO

IMPRES Audio 12V situácii, kedy je potrebná diskrétnejšia komunikácia, je ideálnym riešením IMPRES telefónne slúchadlo. Užívatelia môžu prijímať hovory jednoduchým zdvihnutím slúchadla z podstavca a hovor môžu začať stlačením tlačidla PTT na bočnej strane slúchadla.

 

 

 

ZHRNUTIE

Keď úspech vašich kritických operácií závisí od spoľahlivosti rádiovej hlasovej komunikácie, chcete aby váš hlas bol počuť bez ohľadu na hluk v pozadí, alebo hlasitosť reči. MOTOTRBO vozidlové rádiostanice umožňujú užívateľom využívať hlasný, zrozumiteľný zvuk či už vo vozidle alebo v bezpečnostných riadiacich centrách a pridaním IMPRES audio príslušenstva možno urobiť ich prevádzku bezpečnejšiu, jednoduchšiu a zrozumiteľnejšiu.
Kombinácia IMPRES Smart Audio príslušenstva a MOTOTRBO rádiostaníc zmierňuje rozdiely a nezrovnalosti medzi užívateľmi automatickým nastavením zosilnenia hlasu na najlepšiu možnú úroveň pre prenos, aby bolo zabezpečené, že váš hlas je počuť hlasno a zrozumiteľne.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 Hodnotenie (Počet hlasov:2)

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.