MOTOTRBO Capacity Plus
Trunkové komunikačné riešenie
MOTOTRBO IP Site connect
Multilokalitné komunikačné riešenie
MOTOTRBO Connect Plus
Najkomplexnejšie komunikačné riešenie
MOTOTRBO Linked Capacity Plus
Multilokalitné trunkové komunikačné riešenie
MOTOTRBO Wave
Komunikácia prostredníctvom smartfónov
MOTOTRBO RDAC
Softvér pre správu prevádzačov
MOTOTRBO Konvenčný systém
Základné komunikačné riešenie

Novinky

Hlavná stránkaMOTOTRBO Wave 3000

WAVE 3000

Najdômyselnejšia inovácia v segmente rádiostaníc sa netýka vysielačiek ale aplikácií pre chytré mobilné telefóny – smartfóny.Wave phones

Digitálne rádiostanice majú mikroprocesory, ktoré transformujú hlasové signály do jednotiek a núl, a tie sú následne vo forme digitálnych paketov prenášané prostredníctvom internetového protokolu (IP). Pretože akékoľvek digitálne zariadenie, ktoré komunikuje cez IP môže komunikovať s akýmkoľvek iným podobne vybaveným zariadením, nič nebráni tomu aby majiteľ chytrého telefónu nemohol komunikovať s niekým kto má digitálnu rádiostanicu. Vyvstáva otázka, prečo by ľudia nemohli používať dátové služby svojho chytrého telefónu?

Softvéroví vývojári vyvinuli aplikácie, ktoré napodobňujú funkciu Push-to-talk (PTT) používanú na rádiostaniciach. Tieto aplikácie majú schopnosť volania jeden-viacerým alebo viacerí-jednemu, rovnako ako pri profesionálnych rádiostaniciach, čo prispieva k veľmi praktickým riešeniam vo sfére obchodu a rôznych inštitúcií.

Netrvalo dlho a veľké telekomunikačné koncerny sa chopili možnosti, ktoré ponúkajú PTT aplikácie. V septembri 2013 spoločnosť Motorola Solutions ohlásila uvedenie služby MOTOTRBO Anywhere (v súčastnosti sa označuje ako WAVE 3000), ktorá v sebe spája firemné rádiové IP siete s aplikáciou pre mobilné telefóny, a umožňuje ľuďom používať svoje chytré telefóny pre volania na rádiostanice kdekoľvek na svete. Stačí mať smartfón s pripojením do niektorej z nasledujúcich sietí 3G, 4G, LTE alebo WiFi. Skvelé, však? Viac v nasledujúcom videu (v angličtine):

Samozrejme aplikácia WAVE 3000 nie je jediným novým systémom, ale pravdou ostáva, že táto nová technológia má svoje čaro. Stručný prehľad jej výhod:

Skupinové volanie

Mototrbo Anywhere 05Používatelia systému MOTOTRBO môžu použiť aplikáciu WAVE Mobile Communicator pre uskutočňovanie súkromných ​​hovorov na digitálne rádiostanice MOTOTRBO. Keď užívateľ aplikácie aktivuje PTT, aplikácia odošle správu cez bezdrôtovú bránu (gateway) do rádiovej IP siete MOTOTRBO, ktorá vyšle volanie jednotlivým užívateľom rádiostaníc. Užívatelia tejto chytrej aplikácie môžu volať jednu osobu, skupinu alebo celé oddelenie. V skutočnosti môžu naraz hovoriť so skupinou ktorú tvorí až tisíc ľudí, alebo naraz počúvať 16 hovorových skupín. Len si predstavte, aké praktické by bolo pre majiteľa taxi služby alebo kamiónovej prepravy poslať rovnakú správu všetkým v práci a zároveň byť ďaleko od svojej kancelárie.

Bezpečnosť hovoru

256-bitové AES šifrovanie zabezpečuje dôverný charakter konverzácie, čo je obrovská výhoda v akomkoľvek prostredí, kde si ľudia nemôžu dovoliť riziko odpočúvania svojej rádiovej komunikácie. Dôvernosť hovoru je z pochopiteľných dôvodov obzvlášť dôležitá pri vojenských operáciách, avšak uvítajú ju aj mnohé podniky.

Užívateľské profily

Aplikácia WAVE Mobile Communicator vytvára jedinečné profily pre každého užívateľa. Všetky svoje volacie skupiny tak môžete ukladať do svojho profilu v aplikácii a odoslať správy ASAP (tak rýchlo ako sa len dá). Je to veľmi dôležité v situáciách, kde sa hrá o čas, ako napríklad odosielanie správ osobám poskytujúcim prvú pomoc.

 

 

 

 

 

 

Priorita  hovorov

Mototrbo Anywhere 06V aplikácii WAVE Mobile Communicator majú súkromné ​​telefónne hovory prednosť pred komunikáciou s rádiostanicami - keď mobilný telefón príjme hovor, prepne sa z PTT režimu do režimu telefónneho hovoru. Po ukončení  hovoru telefón prepne užívateľa  späť do režimu PTT.

Správa hovorov

Softvér MOTOTRBO Wave Gateway umožňuje správcom pridávať a odoberať užívateľov a volacie skupiny, priradiť ich do špecifických volacích skupín, sledovať všetky hovory sedem dni od ich realizácie a heslom chrániť celú sieť.

Zlepšenie flexibility s aplikáciou PTT

Až do nedávnej doby boli mobilné telefóny a rádiostanice pre obmedzenie ich technológií používané na rôzne účely. Každý prístroj vypĺňal  medzery v schopnostiach svojich náprotivkov. S rastúcou schopnosťou chytrých telefónov a digitálnych rádiostaníc Motorola vzájomne komunikovať sa tieto rozdiely každým dňom zmenšujú.

WAVE3000 Server

Srdcom systému je WAVE 3000 server. Jedná sa o vysokokapacitný hlasový a datový bránový server, ktorý riadi komunikáciu medzi mobilnými zariadeniami a systémom Mototrbo. Podporuje až 500 užívateľov (výhľadovo až 1000) a 100 súbežných hovorov. Konfiugurácia sa sa vykonáva prostredníctvom centrálneho užívateľského rozhrania, ku ktorému je zabezpečený prístup zo vzdialených miest. V pamäti uchováva históriu hovorov za posledných 7 dní.

MOTOTRBO WAVE 3000 v systéme Connect Plus

Wave CPS

MOTOTRBO WAVE 3000 v systéme Capacity Plus

Wave CP

MOTOTRBO WAVE 3000 v systéme Linked_Capacity Plus

Wave LCP

Aplikácia WAVE Mobile Communicator na webe

Aplikácia je určená pre mobilný telefón s OS Android alebo iOS. Je možné ju stiahnúť z Google Play alebo iTunes.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola

Ohodnoťte článok: 1 1 1 1 1 Hodnotenie (Počet hlasov:9)

Prílohy:
SúborPopisVeľkosť súboru
Stiahnuť tento súbor (Mototrbo_Anywhere_Fact_Sheet.pdf)Brochure MOTOTRBO AnywhereProspekt (anglicky)256 kB
Stiahnuť tento súbor (Mototrbo_Anywhere_for_Android_User_Guide.pdf)User Guide AndroidNávod pre Android (anglicky)417 kB
Stiahnuť tento súbor (Mototrbo_Anywhere_for_iOS_User_Guide.pdf)User Guide iOSNávod pre iOS (anglicky)460 kB
Stiahnuť tento súbor (Wave_Datasheet.pdf)Brochure MOTOTRBO WAVEProspekt (anglicky)653 kB

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.