Categories

Motorola R2

Prenosná digitálna rádiostanica MOTOTRBO, 64 kanálov, 2 programovateľné tlačidlá, bez displeja signalizácia ETSI-TS102 361, PL/DPL, MDC1200

MOTOTRBO R2 JE PRACOVNÝ STROJ NOVEJ ÚROVNE, KTORÝ SPÁJA ODOLNOSŤ A ERGONÓMIU, KTORÉ ZARUČUJÚ ISTOTU, ĽAHKÉ OVLÁDANIE.
A vďaka vynikajúcemu dosahu, konfigurovateľnému zvuku a bezproblémovou integráciou je R2 spoľahlivým doplnkom pre neprerušovaný pracovný deň.

Motorola R2 ponúka základné, ale najpoužívanejšie funkcie a hlavne možnosť digitálnej prevádzky za cenu porovnateľnú s analógovou rádiostanicou. Vlastnosťami zodpovedá modelom DP1400 a CP040 s ktorou má spoločné niektoré príslušenstvo (akumulátory, nabíjačky, antény). Voči analógovým rádiostaniciam ponúka vyššiu kvalitu zvuku, lepšie dosah a vyššiu výdrž akumulátora.

Základné rozdiely medzi DP1400 a R2:

PARAMETER DP1400 R2
Počet kanálov  16 64
Hlasitosť [phon]  98 (0,5W) 101 (1W)
Výdrž akumulátora [hod  11,5 - 14,5 17-22,5 hod
Citlivosť (12dB SINAD) anal/dig     0,22μV/019μV      0,18μV/0,16μV
Krytie IP54 IP55
Prevádzková teplota  -10 až 60 °C -20 až 60 °C

MIGRÁCIA PODĽA POTRIEB

Udržiavanie plynulej prevádzky pri zmene komunikačného systému, je životne dôležité pre všetkých. Prejsť na digitálnu prevádzku je jednoduché najmä preto, že rádiostanicu R2 je možné používať len v klasickom analógovom režime a v prípade potreby zakúpením softvérovej licencie sa aktivuje digitálny režim. Takže môžete začať používať MOTOTRBO rádiostanice so súčasným analógovým systémom, a prejsť na digitálny systém vtedy, keď to Váš rozpočet umožní.

VYNIKAJÚCA KVALITA ZVUKU

Kvalita zvuku je vylepšovaná vďaka adaptabilnej regulácii zosilnenia v závislosti na úrovni okolitého hluku. Zabudovaný softvér pre elimináciu hluku odfiltruje šum na pozadí, čo zabezpečuje čistý zvuk aj v blízkosti hlučných strojov. V prípade extrémne hlučného prostredia v blízkosti dierovacieho lisu, pneumatickej vŕtačky, buldozéra a podobných je možné aktivovať funkciu potlačenia hluku SINC+ ktorá používa pokročilé algoritmy na vyčlenenie a elimináciu rušivého hluku v pozadí.(funkcia je za príplatok)

Okrem toho je magnet reproduktora lepšie odtienený, čo má za následok že sa malé kúsky kovu menej hromadia na plsti reproduktora a ovplyvňujú jeho výkon, týka sa to hlavne odvetvia, v ktorých sa reže, brúsi alebo zvára kov; napr. spracovateľské závody. 

DP1400 R2

 

 

 

 

 

NOVÉ AUDIOPRÍSLUŠENSTVO

Pre rádiostanicu R2 bolo vyvinuté nové audio príslušenstvo ktoré bolo optimalizované pre analógovu aj pre digitálnu komunikáciu. Je označené symbolom Digital audio symbol.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Rádiostanica Motorola R2 je tiež vybavená možnosťou hlasovej indikácie jednotlivých prevádzkových stavov a aktivovaných funkcií alebo zvoleného kanála. Trojfarebná LED kontrolka indikuje prevádzkový stav rádiostanice, čo uľahčuje prácu v hlučnom prostredí.

NOVÝ KRYT PRÍSLUŠENSTVA

Vylepšený držiak príslušenstva pomáha upevniť príslušenstvo k rádiostanici bez použitia nástroja. Konštrukcia zlepšuje odolnosť tým, že prenáša namáhanie z konektora na držiak, čím sa znižuje pravdepodobnosť poškodenia kábla.

Nový kryt konektora Nový kryt konektora

 

 

 

 

 

 KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ

R2 sprísňuje prístup ku kybernetickej bezpečnosti.
1. Autentifikácia TLS-PSK - Táto funkcia poskytuje koncovú zabezpečenú komunikáciu medzi rádiom a CPS 2.0 / RM pomocou priemyselného štandardu šifrovania TLS-PSK. Tým sa zabráni neoprávneným používateľom získať prístup k informáciám uloženým v rádiostanici, napríklad k informáciám o frekvencii v codeplugu.
2. Bezpečný vylepšený operačný systém Linux (SE Linux) - SE Linux je vylepšená verzia operačného systému Linux s vylepšenou kontrolou prístupu. Tým sa znižuje riziko neoprávnenej manipulácie s údajmi aplikácie a znižuje škody spôsobené škodlivými alebo chybnými aplikáciami.
3. Softvér vyvinutý podľa rámca kybernetickej bezpečnosti NIST.

a. Holistický prístup založený na rizikách sa zameriava na možnosti zmierňovania, nepretržité monitorovanie, diagnostiku a nápravu s cieľom rozvíjať bezpečnostné postupy.
b. Mototrbo_nist_cybersecurity_framework.pdf

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ

Parametre tejto rádiostanice určenej na použitie v extrémnych podmienkach prevádzky, spĺňajú náročné požiadavky stanovené americkými vojenskými normami MIL-STD 810C,D,E,F,G,H a požiadavky pre stupeň krytia IP55.

KOMUNIKÁCIA

Rádiostanica R2 umožňuje využívať širokú škálu funkcii a možností použitia, medzi ktoré patria:
GROUP CALL
PRIVATE CALL
TALKAROUND
SCAN
REMOTE_MONITOR
VOX
LONE WORKER
TRANSMIT INTERRUPT (dekódovanie)
RENTAL TIMER
VOICE ANNOUCEMENT
IP SITE CONNECT (funkcia je za príplatok)
CAPACITY PLUS SINGLE SITE (funkcia je za príplatok)

OBSAH DODÁVKY:

Prenosná rádiostanica R2
Anténa
Li-ion akumulátor (2300mAh) – PMNN4598
Nabíjačka – PMLN5192
Spona na opasok  HLN9714
Návod na použitie v slovenskom jazyku

Additional Info

Počet kanálov: 64
Vysielací výkon: 1 – 4 W (UHF), 1 – 5 W (VHF)
Klávesnica: Nie
Displej: bez displeja
Programovateľné tlačidla: 4
Signalizácia: ETSI-TS102 361
Prevádzková teplota: –20 °C až +60 °C
Výdrž s dodáv. akumulátorom: 17-22,5 hod
Bluetooth: Nie
Navigačný systém: Nie
Krytie: IP68
Rozmery [V׊×H]: 132×56×35 mm
Váha: 286 g
Iné: Rozmery a váha sú udávané s dodávaným akumulátorom a bez antény. Výdrž akumulátora sa udáva pri režime používania (5/5/90)
More in this category: « Motorola R7a Motorola R7 FKP »
Top