Categories

Motorola DP4401 Ex

Prenosná profesionálna digitálna rádiostanica MOTOTRBO, 32 kanálov, 3 programovateľné tlačidlá, signalizácia Select 5, ETSI-DMR, určená do výbušného prostredia, GPS

Motorola DP4401 Ex kombinuje to najlepšie z funkcií rádiostaníc s najnovšími digitálnymi technológiami. Bez problémov integruje prenos hlasu a dát, ponúka vylepšené funkcie, ktoré sa ľahko používajú, a ponúka zvýšenú schopnosť efektívne prepojiť všetkých pracovníkov. S výnimočnou kvalitou zvuku, akumulátormi s dlhou výdržou, zaradená do bezpečnostnej kategórie ATEX / IECEx, DP4401 Ex bezpečne a produktívne udržuje vašich zamestnancov v spojení, všade, kde to ich práca vyžaduje.Rádiostanica DP4401 Ex je vyrábaná v dobre viditeľnom modrom prevedení, vďaka ktorému je možné zabezpečiť, že používatelia budú v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu používať iba tieto schválené rádiostanica s certifikáciou ATEX / IECEx.Výhodou digitálnej komunikácie prostredníctvom rádiostaníc (vysielačiek) Motorola DP4401 Ex je aj určitá eliminácia možného odpočúvania komunikácie prostredníctvom obyčajných prehľadových prijímačov, tak ako je to možné u bežných analógových rádiostaníc.

Tieto vlastnosti spolu s nadštandardne vysokou mechanickou odolnosťou predurčujú túto sériu predovšetkým pre použitie v ropnom, plynárenskom alebo chemickom priemysle.

VYNIKAJÚCA KVALITA ZVUKU

Vo svojej triede DP4401 Ex ponúka najlepšiu kvalitu zvuku vďaka funkcii Inteligentné Audio ktorá vylepšuje kvalitu zvuku vďaka adaptabilnej regulácii hlasitosti v závislosti na úrovni okolitého hluku, vďaka čomu sa minimalizujú napr. zmeškané hovory v prípade, že je hlasitosť rádiostanice nastavená na minimálnu úroveň.

ODOLNOSŤ A SPOĽAHLIVOSŤ

Rádiostanica Motorola DP4401 Ex patrí medzi najodolnejšie a najspoľahlivejšie rádiostanice na trhu. Všetky rádiostanice rady DP4x00 majú novú, dobre prepracovanú ergonómiu ovládacích prvkov - veľké a veľmi pohodlne ovládateľné PTT tlačidlo a hmatníky ovládacích tlačidiel - rádiostanicu tak možno veľmi ľahko a spoľahlivo ovládať i v rukaviciach. Puzdro rádiostanice zabezpečuje ochranu pred vetrom a prachom, rádiostanice sú odolné proti ponoreniu do vody podľa špecifikácie IP67 (do hĺbky 1m po dobu 30minút). Parametre tejto rádiostanice určenej na použitie v extrémnych podmienkach prevádzky, spĺňajú náročné požiadavky stanovené americkými vojenskými normami MIL-STD 810C,D,E,F,G. Rádiostanica prešla zrýchleným testom životnosti (Motorola Accelerated Life Test), ktorý simuluje 5 rokov náročného užívania v praxi.

PROGRAMOVATEĽNÉ TLAČIDLÁ

Tri bočné programovateľné tlačidlá uľahčujú prístup k prednastaveným funkciám. Pomocou nich sú jednoducho dostupné nové funkcie, ako individuálne (privátne) volanie, volanie určené hovorovej skupiny, ovládanie funkcie prehľadávania kanálov, odoslanie prednastavených rýchlych textových správ, prepínanie úrovne vysielacieho výkonu, atď.

TLAČIDLO NÚDZOVÉHO SIGNÁLU

Tiesňové tlačidlo (farebne odlíšené) umožňuje naprogramovať funkciu tiesňovej prevádzky. Rádiostanica posiela informáciu o núdzovom stave, ďalej môže automaticky vysielať po určenú dobu zvuky zo svojho okolia bez toho, že by na rádiostanici bol indikovaný akýkoľvek prevádzkový stav. Z rádiostanice je možné poslať dispečerovi GPS súradnice.

MAN DOWN

Rádiostanica má zabudovanú funkciu detekcie pádu pracovníka (Man Down) s certifikáciou ATEX, ktorá zaistí vyššiu bezpečnosť pracovníkom v rizikovom prostredí. V prípade pádu alebo ak rádiostanica zostáva bez pohybu po určitý čas, vyšle rádiostanica automatický núdzový signál.

KOMUNIKÁCIA

Rádiostanica DP4401 Ex umožňuje využívať širokú škálu funkcii a možností použitia, medzi ktoré patria:
SELECT 5
GROUP CALL
PRIVATE CALL
REMOTE_MONITOR
TALKAROUND
SCAN
VOX
LONE WORKER
QUICK_TEXT MESSAGE
IP SITE CONNECT
CAPACITY PLUS
LINKED_CAPACITY PLUS

GPS

Vďaka zabudovanému GPS modulu rádiostanica umožňuje prenos informácií o svojej aktuálnej polohe a v spolupráci s lokalizačným softvérom je možné informácie o polohe aplikovať do konkrétnych mapových podkladov danej obslužnej oblasti.

SPRÁVY

Motorola DP4401 Ex umožňuje odosielanie textových správ do 140 znakov (obdoba SMS) na inú stanicu alebo skupinu staníc.

AKUMULÁTORY IMPRES

Ďalšou veľmi praktickou novinkou v rade MOTOTRBO je zavedenie sofistikovaného manažmentu napájania - systému s názvom IMPRES. Akumulátory a nabíjačky podporujúce systém IMPRES zaisťujú optimálne využitie kapacity každého akumulátora a predlžujú výrazne jeho životnosť. Systém IMPRES nepretržite monitoruje počet nabíjacích cyklov, dodanú aj odobranú energiu z akumulátora a spôsob nabíjania. Ak vyhodnotí sebamenší pokles kapacity alebo opakovaný nevhodný priebeh vybíjacieho / nabíjacieho cyklu, upraví automaticky zodpovedajúcim spôsobom režim nabíjania, prípadne aj akumulátor pred nabíjaním vybije. Vďaka týmto vlastnostiam batérie IMPRES dosahujú až o 40% väčší počet nabíjacích cyklov, čo v praxi znamená že ak nabíjame rádiostanicu 2–3 krát týždenne, predĺži sa jej životnosť zhruba o rok. Systém IMPRES zo všetkých nameraných údajov vypočítava veľmi presne aj aktuálnu zostávajúcu energiu v akumulátore a údaj o celkovom stave opotrebenia akumulátora, ktorý zobrazuje v percentách.

OBSAH DODÁVKY

Prenosná rádiostanica Motorola DP4401 Ex
Anténa
Akumulátor Li-Ion 2075 mAh – NNTN8359
Stolová nabíjačka IMPRES – WPLN4255
Spona na opasok – PMLN6086
Návod na použitie

Additional Info

Počet kanálov: 32
Vysielací výkon: 1 W
Klávesnica: Nie
Displej: bez displeja
Programovateľné tlačidla: 3
Signalizácia: ETSI-TS102 361, Select 5
Prevádzková teplota: –20 °C až +55 °C
Výdrž s dodáv. akumulátorom: 16 – 19 hod
Bluetooth: Nie
Navigačný systém: GPS
Krytie: IP67
Rozmery [V׊×H]: 138×58×37 mm
Váha: 455 g
Iné: Rozmery a váha sú udávané s dodávaným akumulátorom a bez antény. Výdrž akumulátora sa udáva pri režime používania (5/5/90)
Top